tisk domů


Učitelé v Pavlicích


Z a dobu trvání pavlické školy se zde vystřídalo velké množství učitelů. Na této stránce jsou uvedeni všichni vyučující na zdejší škole od jejího založení v roce 1794 až do dnešních dnů.



Seznam pavlických učitelů:
číslo jméno hodnost místo narození působil od působil do
1 P. Donulus Schwarz farář 18.2.1785 1801
2 Konrád Suchý učitel Jevišovice 12.8.1794 1.10.1812
3 P. Matěj Trauer farář 1801 1810
4 Josef Švejka učitel Zásmuky 1.10.1812 3.8.1829
5 P. Jakub Mayerhoffer farář 20.8.1810 1813
6 P. František Malischer farář 1813 1815
7 P. František Černý farář 1815 1818
8 P. Karel Hampl farář Babice 1818 1858
9 Tomáš Hellriegel učitel Častohostice 3.8.1829 14.7.1859
10 František Xaver Hellriegel učitel 14.7.1859 30.8.1872
11 František Pokorný nadučitel Čechtice 30.8.1872 1892
12 P. František Valouch farář Litomyšl 1858 1861
13 P. Karel Bisinger farář Telč 1861 1861
14 P. Josef Petera farář 1861 1872
15 P. Eduard Čumplík farář Mikulov 8.2.1872 1882
16 P. František Mazour farář Kouřimské Jestřábí 16.10.1882 1888
17 Václav Šatava podučitel Příbram 26.10.1884 1889
18 P. Josef Hamerschmied farář Batelov 1888 1889
19 Matylda Vagačová podučitelka Brno 1889 1890
20 Karel Isper podučitel Hory 1890 1.9.1894
21 P. Hugo Horný farář Strážnice 1889 1890
22 P. Josef Šperling farář Bystřice p / Pern. 16.12.1890 1899
23 Františka Drašarová industriální učitelka Boskovštejn 1.1.1892 30.7.1916
24 Matěj Nesveda nadučitel Jiřice 1892 15.4.1898
25 Jan Dobiáš výpomocný učitel Zelč 1.9.1894 1.9.1898
26 Erhard Lehejček nadučitel Vesce 1.9.1898 1.7.1916
27 Jaroslav Gottvald podučitel Melčany 1.9.1898 1.3.1900
28 P. Emanuel Kubíček farář Biskupice 18.10.1899 1903
29 Jan Valíček podučitel Tišňov 1.9.1900 15.11.1903
30 Karel Tůma podučitel Zvěstov 19.11.1903 1.9.1905
31 P. Vladimír Eller farář Senohrady 1903 1909
32 Ludvík Pokorný nadučitel Čermákovice 1.9.1905 31.8.1930
33 Emilie Ciprinová učitelka České Budějovice 1.1.1906 16.9.1914
34 P. František Procházka farář Vystrkov 1909 1920
35 Františka Podhrázská výpomocná učitelka Heřmanice 14.2.1913 1.5.1913
36 Karel Kirsch učitel Třešť 9.4.1914 1.2.1919
37 Adéla Nesibová učitelka Bažantnice 16.9.1914 1.9.1920
38 Antonie Vocilková industriální učitelka Olbramkostel 26.9.1914 1.3.1915
39 Cecilie Veselá industriální učitelka Jevišovice 1.3.1915 30.11.1916
40 Anna Bambasová industriální učitelka Žerůtky 1.12.1916 15.9.1917
41 Leopolda Křivánková industriální učitelka Mladěňovice 15.9.1917 16.9.1919
42 Adolfa Pokorná industriální učitelka Tulešice 16.9.1919 30.8.1924
43 Bohumír Vašta výpomocný učitel Soběslav 1.2.1919 1.3.1920
44 Jaroslav Sevelda učitel Příbor 1.3.1920 1.9.1923
45 P. Vilém Viktorin kaplan 1920 1920
46 P. Josef Vaněk farář 1920 1958
47 Ludmila Lisovská, provd. Fučíková učitelka Jemnice 1.9.1920 1.9.1921
48 František Masařík výpomocný učitel Bučovice 1.12.1921 1.7.1922
49 Julie Szafranová industriální učitelka Tábor 1.9.1921 1.2.1922
50 Anežka Filipská učitelka Litohoř 1.9.1922 1.1.1923
51 Marie Dědinová výpomocná učitelka Boskovštejn 1.3.1923 1.9.1923
52 Růžena Janská učitelka Jakubov 1.9.1923 1.9.1924
53 Jaroslav Urban výpomocný učitel Kutná Hora 1.9.1923 1.7.1924
54 Matěj Zedník učitel Pavlice 1.9.1924 1.9.1925
55 Bohumír Malý výpomocný učitel Znojmo 1.9.1924 1.10.1924
56 Robert Pokorný výpomocný učitel Ctidružice 1.11.1924 1.9.1925
57 Anna Lesslová industriální učitelka Stupešice 1.9.1924 1.1.1925
58 Hedvika Táborská industriální učitelka Vídeň 1.1.1925 1.3.1925
59 Květoslava Tomanová industriální učitelka Starý Rousínov 1.3.1925 1.3.1926
60 Jan Meška zatímní učitel Moravské Budějovice 1.9.1925 1.4.1926
61 Marie Pipková zatímní učitelka Kutná Hora 1.9.1925 31.8.1927
62 Marie Majecká, provd. Texlová definitivní učitelka Mramotice 1.4.1926 30.6.1951
63 Julie Havlíková industriální učitelka Únanov 1.9.1926 30.9.1928
64 Ludmila Fučíková definitivní učitelka Jemnice 1.9.1927
65 Ludmila Ležáková výpomocná industriální učitelka Moravské Budějovice 16.10.1928 31.12.1928
66 Josefa Skokanová výpomocná industriální učitelka Moravské Budějovice 1.1.1929 30.6.1929
67 Ludmila Ležáková výpomocná industriální učitelka Moravské Budějovice 1.9.1929 3.9.1929
68 Anděla Sedláčková výpomocná industriální učitelka 4.9.1929 3.12.1929
69 Jaroslava Stursová výpomocná industriální učitelka 1.2.1930 28.6.1930
70 Václav Kořínek definitivní učitel Rychtářov 1.9.1930 28.2.1944
71 Otilie Šmardová výpomocná učitelka 1.9.1930 31.10.1932
72 Zdenka Zasbochová výpomocná industriální učitelka 1.9.1930 31.12.1932
73 Rudolfína Hainová výpomocná učitelka 1.11.1931 16.1.1932
74 Františka Nejlasová učitelka ženských ručních prací 1.9.1932
75 Božena Jánská definitivní učitelka Bačkovice 1.9.1933
76 Marie Bryndová zatímní učitelka Kutná Hora 1.11.1932 31.8.1933
77 Ludmila Jordánová definitivní učitelka 1.9.1933 1.2.1934
78 Blažena Křížová výpomocná učitelka ženských ručních prací 2.9.1935
79 Ferdinand Kulhánek řídící učitel Slatina 1.9.1936 31.3.1941
80 Jaroslav Peřinka výpomocný učitel Olbramkostel 1.9.1938 30.11.1940
81 Anna Indrová výpomocná učitelka Jemnice 1.9.1939 31.1.1940
82 Miroslav Zezula výpomocný učitel Mezihoří 1.10.1939 31.121940
83 Jarmila Kociánová učitelka dívčích ručních prací Oslava 1.9.1939 31.8.1940
84 František Čech ředitel Prokopov 1.9.1940 31.8.1953
85 Gabriel Kryl výpomocný učitel Lukov 1.3.1940 31.8.1944
86 Bohuš Gestinger výpomocný učitel Vídeň 1.9.1942 31.1.1943
87 František Kuchtík výpomocný učitel Blížkovice 1.2.1943 31.8.1943
88 Marie Roupcová učitelka dívčích ručních prací Blížkovice 1.9.1940 31.8.1945
89 Božena Velebová lit. učitelka Blatnice 1.9.1944 31.8.1946
90 Marie Peňárová lit. učitelka Jiratice 1.9.1944 30.6.1945
91 Helena Roupcová učitelka dívčích ručních prací Moravské Budějovice 1.9.1945 28.2.1946
92 Vladimír Indra výpomocný učitel Jemnice 1.9.1946 31.3.1949
93 Anna Valová výpomocná učitelka Kručice 4.9.1945 15.101945
94 Marie Pešíková lit. učitelka Plaveč 16.10.1945 31.12.1945
95 Jarmila Málková učitelka dívčích ručních prací Pavlice 1.3.1946 30.4.1946
96 Soňa Kratochvílová výpomocná lit. učitelka Znojmo 1.9.1949 31.12.1949
97 Marie Havelková učitelka Olomouc 1.9.1951 15.4.1952
98 Jakub Vydra učitel Blížkovice 1.9.1951 31.8.1952
99 Jiřina Cydlíková učitelka Znojmo-Hradiště 1.9.1952 31.8.1953
100 Zdeněk Herzán ředitel 1.9.1953
101 Eliška Herzánová učitelka 1.9.1953
102 Alena Vopelková učitelka 1.9.1954 31.10.1954
103 Rudolf Zach učitel 1.11.1954
104 Anna Kocourková učitelka 1.11.1954
105 Blanka Mácová ředitelka 1.9.1955 31.8.1957
106 Stanislava Kremláčková učitelka 1.9.1955 31.8.1958
107 Bohumila Emrová učitelka Pavlice 1.9.1956 31.7.1972
108 Zdeňka Vondráčková učitelka 1.9.1958 31.8.1960
109 P. František Křehlík farář Olší 15.9.1958 1977
110 František Chlápek ředitel Horní Nětčice 1.9.1960 31.7.1966
111 Dana Texlová učitelka Pavlice 1.9.1960 31.8.1966
112 Ladislav Herzig ředitel Střelice 1.8.1966 30.6.1976
113 Miloslava Herzigová učitelka, ředitelka Černín 1.8.1966 31.7.1985
114 Josef Králík učitel 1.9.1972 17.11.1972
115 Josef Šrámek učitel 1.9.1976 1977
116 Jiřina Pagnoncelli učitelka 1.9.1977 29.6.1984
117 P. Josef Jandl farář Sulkovec 1977 6.12.2006
118 Miloslav Pisk učitel, ředitel Třebíč 3.9.1984 31.8.1988
119 Dana Parůžková učitelka Znojmo 2.9.1985 květen 1989
120 Zdeňka Dvořáková ředitelka 1.9.1988 7.4.1991
121 Jiřina Burdová ředitelka 1990 30.6.1991
122 Leona Částková - Čábelová vychovatelka 4.3.1991 8.5.1994
123 Pavel Kučera učitel, ředitel Zlín 26.8.1991 31.7.2005
124 Josef Baránek ředitel 1.9.1991 30.6.1993
125 Tamara Kučerová učitelka, ředitelka Znojmo 1.7.1993 dosud
126 Drahomíra Zlatušková vychovatelka 9.5.1994 31.12.1995
127 Marie Krejčová učitelka 3.1.1995 30.6.1995
128 Martina Czuczová ředitelka 1.9.1995 30.6.1996
129 Olga Zejdová učitelka 1.9.1995 30.6.1996
130 Andrea Dvořáková vychovatelka 1.1.1996 30.6.1996
131 Květoslava Foltýnová učitelka 2.9.1996 30.6.1997
132 Mojmír Mucha učitel 2.9.1996 9.2.2002
133 Libuše Nechvátalová vychovatelka Znojmo 25.8.1997 dosud
134 Iveta Hosová učitelka 1.9.2005 dosud
135 Pavel Krč jáhen 21.2.2007 30.6.2007
136 P. Oldřich Máša farář Chrastova Lhota 1.10.2007 30.6.2009
137 Marcela Holíková katechetka 1.9.2009 30.6.2010
138 P. David Ambrož farář Brno 9.9.2010 30.6.2011
139 P. Robert Prodělal farář 29.9.2011 dosud

Nahoru


zpět na historie Pavlic


Prameny:
  • Kronika obecné školy Pavlice (1884-1924). SOkA Znojmo, fond Základní škola, 1.-4. postupný ročník, Pavlice, ev.č. 560.
  • Kronika ZŠ Pavlice (1924-1963). SOkA Znojmo, fond Základní škola, 1.-4. postupný ročník, Pavlice, ev.č. 560.
  • Kronika ZŠ Pavlice (1940-1945). SOkA Znojmo, fond Základní škola, 1.-4. postupný ročník, Pavlice, ev.č. 560.
  • Kronika školy Pavlice (1963-1988). SOkA Znojmo, fond Základní škola, 1.-4. postupný ročník, Pavlice, ev.č. 560.
    © Zdeněk Nechvátal